Parafia Św. Antoniego w Dąbrówce Małej

Ogłoszenia parafialne

4 grudnia 2022 r.

— II Niedziela Adwentu —

Obecna niedziela

Kolekta  dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Przed kościołem Zespół Charytatywny poprosi o ofiarę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

  • o godz. 16.30 – nieszpory niedzielne
  • o godz. 18.00 – Apel Jasnogórski

Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież do udziału w Roratach. Są one odprawiane codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zapraszamy również na  Roraty dla dorosłych w każdy poniedziałek
na godz. 19.15.

Poniedziałek

  • o godz. 18.00 – Msza św. w intencji Członków Żywego Różańca i ich rodzin

Wtorek

wspomnienie św. Mikołaja

  • o godz. 18.00 – Msza św. za wszystkich zmarłych w listopadzie

Środa

wspomnienie św. Ambrożego

Czwartek

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Jest to patronalne święto Ruchu Światło-Życie i Dzieci Maryi. W tym dniu Msze św. odprawiane będą w naszym kościele o godz. 7.30, 17.00 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. roratniej – zamiast niej dzieci zapraszamy na Mszę o godz. 17.00, która będzie sprawowana w intencji wspólnoty Dzieci Maryi.

Kancelaria parafialna w czwartek nie będzie czynna.

Sobota

  • od godz. 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

Niedziela

  • o godz. 16.30 – nabożeństwo popołudniowe
  • o godz. 17.00 – Msza św. wieczorna

Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

Ogłoszenia dodatkowe

Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii. Plan odwiedzin duszpasterskich znajduje się w gablotkach przy wyjściu z kościoła. Jest również umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty, aby dobrze przygotować się na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Możliwość skorzystania z tego sakramentu jest codziennie 20 minut przed każdą Mszą św., w sobotę od godz. 17.30.

Dzisiaj i w następne niedziele Adwentu w ramach naszej tradycyjnej akcji „I ty możesz zostać świętym Mikołajem” młodzież przed kościołem zbierać będzie ofiary, które przeznaczone zostaną na przygotowanie  paczek świątecznych dla dzieci.

Dziś z tyłu kościoła można za symboliczną kwotę nabyć sianko na stół wigilijny, przygotowane przez wspólnotę Dzieci Maryi. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie działalności tej grupy parafialnej.

Przy wyjściu z kościoła nabyć można opłatki, świece wigilijne „Caritas” oraz nasz parafialny kalendarz na 2023 rok. W tygodniu można je nabyć również w kancelarii parafialnej, gdzie są również dostępne kartki świąteczne.

Zapraszamy również na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez podopiecznych i pracowników placówki 25+ w Dąbrówce Małej. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na działalność tej placówki .

Przychodnia „Puls-Med” przy ul. Le Ronda 16 zaprasza na bezpłatne komputerowe badanie wzroku i dobór korekcji okularowej w dniu 8.12. godz. 13.00. Zapisy w przychodni.

Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, polecając nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, miesięcznik „Różaniec” oraz cotygodniowe „Wiadomości parafialne”.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli.

Znajdź szybko, czego szukasz

— Wszystko o parafii —

Odwiedziny duszpasterskie 2022/2023

Galeria zdjęć

— Najnowsze fotografie —