Parafia Św. Antoniego w Dąbrówce Małej

Drodzy Parafianie!

[AKTUALIZACJA, 04.04.2020]  Przypominamy, że w związku z trwającym stanem epidemicznym Msze św. odprawiane są bez udziału wiernych. Triduum Paschalne i zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego przeżywać będziemy również w tej rzeczywistości.

Transmitować będziemy na żywo wszystkie uroczystości z naszego kościoła na Facebooku naszej parafii (https://www.facebook.com/Parafia-św-Antoniego-z-Padwy-Dąbrówka-Mała-473895146485641/). Zapraszamy serdecznie do duchowego przeżywania wraz z nami tych uroczystości:

Niedziela Palmowa

 • 11.00 – Msza św. w intencji Parafian
 • 16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

Wielki Czwartek

 • 18.00 – Msza Św. Wieczerzy Pańskiej

Wielki Piątek

 • 9.00 – Ciemna Jutrznia
 • 10.00 –Droga Krzyżowa
 • 18.00 Ceremonie Wielkiego Piątku

Wielka Sobota

 • 9.00 – Ciemna Jutrznia
 • 20.00 – Wigilia Paschalna

Wielkanoc

 • 11.00 Świąteczna Msza Św.
 • 15.00 Nieszpory świąteczne

W Wielką Sobotę nie będzie święcenia potraw świątecznych. Zachęcamy do poświęcenia tych potraw w ramach rodzinnego śniadania wielkanocnego. Formularz poświęcenia w formacie PDF pobrać można poniżej:

Błogosławieństwo stołu rodzinnego na Wielkanoc

Teksty te są również wyłożone na stoliku przy głównych drzwiach kościoła.

Spowiedź indywidualna możliwa jest tylko po uprzednim umówieniu się z kapłanem.


Bardzo serdecznie dziękujemy Wam, Kochani, za przekazywane ofiary na konto bankowe naszej parafii. Te środki materialne są ogromną pomocą dla funkcjonowania naszej wspólnoty w tych trudnych i skomplikowanych czasach, które przyszło nam przeżywać. Serdecznie dziękujemy za Wasze poczucie odpowiedzialności za nasz kościół i parafię oraz składane również tą drogą świadectwo wiary.

Wasi duszpasterze


[AKTUALIZACJA, 25.03.2020] W związku z nowym zarządzeniem J.E. ks. abpa Wiktora Skworca informujemy, iż z dniem 29 marca br. dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. jest prolongowana i obowiązuje aż do odwołania.Mając na względzie rozporządzenie Ministra Zdrowia ksiądz Arcybiskup kierując się pasterską troską o zachowanie zdrowia wiernych i celebransów, zarządza do odwołania celebrowanie wszystkich Mszy św. i Triduum Paschalnego bez obecności wiernych.

Nasz kościół pozostaje otwarty dla wszystkich udających się na modlitwę w godzinach od 8:00 do 18:00. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Zachęcamy do intensywnej modlitwy w gronie rodzinnym i oglądania transmisji Mszy św. Wzywamy do posłuszeństwa zaleceniom biskupa i życzymy pokoju! Codziennie modlimy się za Was na modlitwie różańcowej o 20.30, zachęcamy do modlitwy w domach w tym czasie. Bądźmy razem duchowo, Jezus jest z nami!

Wasi Duszpasterze

 

Ogłoszenia parafialne

23 lutego 2020 r.

— VII Niedziela zwykła —

Obecna niedziela

Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 • o godz.13.00 – rozpocznie się w naszym kościele czterdziestogodzinne nabożeństwo – adoracja Najświętszego Sakramentu o charakterze wynagradzającym. Zapraszamy na adorację również w poniedziałek i wtorek od godz. 8.00 do 18.00.
 • o godz. 16.30 – Nabożeństwo w intencji Trzeźwości Narodu
 • o godz. 17.00 – Msza św. wieczorna

Poniedziałek

 • o godz. 19.00 – na probostwie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy.

Środa

ŚRODA POPIELCOWA – jest to dzień postu i wstrzemięźliwości (obowiązuje w tym dniu post ścisły – jakościowy i ilościowy). Msze święte będą odprawiane o godz. 7.30, 17.00 i 18.00. Ceremonia posypania głów popiołem będzie w czasie każdej Mszy św.

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz w Gorzkich Żalach połączonych z kazaniem pasyjnym. Kazania w tym roku głosić będzie Ks. Łukasz Wieczorek. Zachęcamy również do udziału w rekolekcjach zamkniętych. Terminy tych rekolekcji znajdują się na tablicy ogłoszeń.

Czwartek

 • o godz.   8.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta)
 • o godz. 18.00 – Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci

Piątek

 • o godz. 17.15 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  Zalecki za zmarłych można składać w kancelarii lub zakrystii
 • o godz. 19.00 – trzecia nauka przedślubna (w kaplicy).

Sobota

 • od godz. 17.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi
 • o godz. 18.00 – Msza św. wieczorna
 • o godz. 19.00 – czwarta nauka przedślubna (w kaplicy)

Niedziela

I Niedziela Wielkiego Postu

 • o godz. 15.00 – w kaplicy dzień skupienia dla narzeczonych
 • o godz. 16.15 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
 • o godz. 17.00 – Msza św. wieczorna
 • o godz. 18.00 – Apel Jasnogórski

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na jałmużnę postną. Przed kościołem Zespół Charytatywny poprosi o ofiarę na kolonie letnie, które przygotowuje nasza parafia.

Spotkanie dla rodziców, którzy będą chcieli wysłać dzieci na kolonie parafialne, odbędzie się w poniedziałek 2 marca o godz. 17.00 w domu katechetycznym.

Ogłoszenia dodatkowe

Wraz ze wspólnotą Dzieci Maryi zapraszamy do zakupu kalendarza wielkopostnego. Jest to zestaw kart z cytatem ze świętego i zadaniem na konkretny dzień. Kalendarz można nabyć po Mszach przed kościołem dziś i w środę popielcową za dobrowolną ofiarą (koszt produkcji to ok. 7 zł). Dochód przeznaczony będzie na wsparcie wyjazdów dzieci należących do grupy Dzieci Maryi w naszej parafii.

Archidiecezja Katowicka zaprasza do udziału w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu z okazji 100. Rocznicy Urodzin św. Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 15 – 17 maja 2020. Szczegóły dotyczące tej pielgrzymki znaleźć można na plakatach umieszczonych w gablotkach przy wyjściu z kościoła.

Zachęcamy do lektury czasopism religijnych polecając: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, miesięcznik „Różaniec”, „Posłaniec św. Antoniego” oraz  cotygodniowe „Wiadomości Parafialne”.

Życzymy wszystkim obfitości łask Bożych w przeżywaniu Wielkiego Postu.

Archiwum ogłoszeń

— Rok 2020 —

— Rok 2019 —

— Rok 2018 —

— Rok 2017 —

— Rok 2016 —

— Rok 2015 —

— Rok 2014 —

— Rok 2013 —

— Rok 2012 —

— Rok 2011 —

— Rok 2010 —

— Rok 2009 —